Boys Basketball - Individual Statistics

Offensive Leaders - All Games
  NAME G AST ASTG TO A/TO STL STG BLK BLG
1 Josh Taylor, Western Brown 22 92 4.2 65 1.4 56 2.5 1 0.0
2 Bryce Reece, Clermont Northeastern 22 84 3.8 0 0.0 31 1.4 6 0.3
3 Noah Pack, Georgetown 22 82 3.7 44 1.9 55 2.5 86 3.9
4 Hunter Slusher, Goshen 20 77 3.9 0 0.0 37 1.9 0 0.0
4 Brendan Lamb, Clinton Massie 22 77 3.5 67 1.1 37 1.7 2 0.1
6 Tanner Creager, Blanchester 22 73 3.3 83 0.9 35 1.6 1 0.0
7 Skyler Schmidt, Clermont Northeastern 22 71 3.2 0 0.0 25 1.1 53 2.4
8 Jonathan Lang, New Richmond 19 70 3.7 34 2.1 54 2.8 3 0.2
9 Drew McKibben, Williamsburg 22 62 2.8 0 0.0 26 1.2 1 0.0
10 Cameron Brookbank, Georgetown 22 61 2.8 55 1.1 42 1.9 4 0.2
11 Jack Webster, Goshen 22 60 2.7 0 0.0 25 1.1 2 0.1
12 Carson Crozier, Felicity-Franklin 22 59 2.7 106 0.6 47 2.1 4 0.2
13 Ian Heeg, Blanchester 22 56 2.5 76 0.7 42 1.9 0 0.0
14 Corbin Richardson, Batavia 21 55 2.6 0 0.0 44 2.1 2 0.1
15 Jason Griffin, Batavia 22 52 2.4 0 0.0 68 3.1 2 0.1
16 Nick Boland, Williamsburg 22 49 2.2 0 0.0 23 1.0 15 0.7
17 Emerson Cahall, Georgetown 22 48 2.2 36 1.3 16 0.7 5 0.2
18 Max Ernst, New Richmond 22 47 2.1 62 0.8 42 1.9 12 0.5
19 Colton Stamper, Felicity-Franklin 20 46 2.3 83 0.6 24 1.2 0 0.0
20 Griffin Reinert, Bethel-Tate 22 44 2.0 0 0.0 27 1.2 2 0.1
21 Justin Ackerman, New Richmond 22 42 1.9 54 0.8 25 1.1 14 0.6
21 Loghan Kelley, Williamsburg 21 42 2.0 0 0.0 31 1.5 1 0.0
21 Brayden Sipple, Blanchester 22 42 1.9 71 0.6 51 2.3 31 1.4
24 Jared Smith, East Clinton 21 39 1.9 56 0.7 41 2.0 6 0.3
24 Cody Johnson, Bethel-Tate 21 39 1.9 0 0.0 39 1.9 1 0.0
26 Daulton Wolfe, Clinton Massie 19 38 2.0 50 0.8 21 1.1 1 0.1
26 Matt Mitchell, East Clinton 21 38 1.8 85 0.4 23 1.1 1 0.0
28 Cam Coomer, Wilmington 17 37 2.2 58 0.6 21 1.2 2 0.1
28 Christian Kollmorgen, Goshen 21 37 1.8 0 0.0 33 1.6 4 0.2
30 Shep Lansaw, New Richmond 22 36 1.6 21 1.7 17 0.8 0 0.0
30 Josh Galley, Georgetown 21 36 1.7 28 1.3 22 1.0 13 0.6
32 Zach Chowning, Clinton Massie 21 35 1.7 29 1.2 50 2.4 3 0.1
33 Zyon Tull, Western Brown 22 34 1.5 51 0.7 52 2.4 15 0.7
33 Sam Jacobyansky, Wilmington 14 34 2.4 42 0.8 19 1.4 0 0.0
33 Josh Hice, Goshen 22 34 1.5 0 0.0 35 1.6 7 0.3
33 Garrett Taulbee, Felicity-Franklin 22 34 1.5 41 0.8 41 1.9 9 0.4
37 Jacksson Waialae, Blanchester 21 33 1.6 47 0.7 27 1.3 18 0.9
37 Branson Smith, East Clinton 21 33 1.6 75 0.4 34 1.6 15 0.7
37 Herwens Horgan, New Richmond 22 33 1.5 48 0.7 44 2.0 5 0.2
40 Jackson Gregory, Georgetown 22 31 1.4 32 1.0 20 0.9 22 1.0
40 Alex Bolington, Georgetown 22 31 1.4 42 0.7 33 1.5 33 1.5
40 Griffin Laake, Clinton Massie 22 31 1.4 52 0.6 29 1.3 11 0.5
43 Joe Glassmeyer, Felicity-Franklin 22 28 1.3 30 0.9 19 0.9 44 2.0
44 Will Morris, Wilmington 12 27 2.3 34 0.8 16 1.3 2 0.2
44 Blake King, Clermont Northeastern 22 27 1.2 0 0.0 31 1.4 4 0.2
46 Marko Anicic, Wilmington 12 26 2.2 17 1.5 6 0.5 0 0.0
46 Ryan Martin, Clermont Northeastern 12 26 2.2 0 0.0 28 2.3 21 1.8
46 Owen Wiscombe, Batavia 22 26 1.2 0 0.0 19 0.9 9 0.4
46 Dylan Peterman, East Clinton 21 26 1.2 47 0.6 9 0.4 0 0.0
50 Austin Rutherford, Felicity-Franklin 20 25 1.3 42 0.6 22 1.1 4 0.2