Boys Basketball - Individual Statistics

Offensive Leaders - All Games
  NAME G AST ASTG TO A/TO STL STG BLK BLG
1 Carson Crozier, Felicity-Franklin 22 59 2.7 106 0.6 47 2.1 4 0.2
2 Matt Mitchell, East Clinton 21 38 1.8 85 0.4 23 1.1 1 0.0
3 Tanner Creager, Blanchester 22 73 3.3 83 0.9 35 1.6 1 0.0
3 Colton Stamper, Felicity-Franklin 20 46 2.3 83 0.6 24 1.2 0 0.0
5 Ian Heeg, Blanchester 22 56 2.5 76 0.7 42 1.9 0 0.0
6 Branson Smith, East Clinton 21 33 1.6 75 0.4 34 1.6 15 0.7
7 Brayden Sipple, Blanchester 22 42 1.9 71 0.6 51 2.3 31 1.4
8 Brendan Lamb, Clinton Massie 22 77 3.5 67 1.1 37 1.7 2 0.1
9 Josh Taylor, Western Brown 22 92 4.2 65 1.4 56 2.5 1 0.0
10 Max Ernst, New Richmond 22 47 2.1 62 0.8 42 1.9 12 0.5
11 Cam Coomer, Wilmington 17 37 2.2 58 0.6 21 1.2 2 0.1
12 Jared Smith, East Clinton 21 39 1.9 56 0.7 41 2.0 6 0.3
13 Cameron Brookbank, Georgetown 22 61 2.8 55 1.1 42 1.9 4 0.2
14 Justin Ackerman, New Richmond 22 42 1.9 54 0.8 25 1.1 14 0.6
15 Griffin Laake, Clinton Massie 22 31 1.4 52 0.6 29 1.3 11 0.5
16 Zyon Tull, Western Brown 22 34 1.5 51 0.7 52 2.4 15 0.7
17 Daulton Wolfe, Clinton Massie 19 38 2.0 50 0.8 21 1.1 1 0.1
17 Vince Whitaker, Western Brown 22 20 0.9 50 0.4 21 1.0 1 0.0
19 Herwens Horgan, New Richmond 22 33 1.5 48 0.7 44 2.0 5 0.2
19 Thomas Myers, Clinton Massie 16 22 1.4 48 0.5 17 1.1 14 0.9
21 Dylan Peterman, East Clinton 21 26 1.2 47 0.6 9 0.4 0 0.0
21 Jacksson Waialae, Blanchester 21 33 1.6 47 0.7 27 1.3 18 0.9
23 Noah Pack, Georgetown 22 82 3.7 44 1.9 55 2.5 86 3.9
24 Sam Jacobyansky, Wilmington 14 34 2.4 42 0.8 19 1.4 0 0.0
24 Alex Bolington, Georgetown 22 31 1.4 42 0.7 33 1.5 33 1.5
24 Austin Rutherford, Felicity-Franklin 20 25 1.3 42 0.6 22 1.1 4 0.2
27 Garrett Taulbee, Felicity-Franklin 22 34 1.5 41 0.8 41 1.9 9 0.4
27 Colten Vadnias, East Clinton 21 14 0.7 41 0.3 5 0.2 3 0.1
29 Matt Butcher, Wilmington 17 23 1.4 40 0.6 14 0.8 2 0.1
30 Wyatt Crozier, Felicity-Franklin 22 18 0.8 39 0.5 3 0.1 0 0.0
31 Emerson Cahall, Georgetown 22 48 2.2 36 1.3 16 0.7 5 0.2
32 Jonathan Lang, New Richmond 19 70 3.7 34 2.1 54 2.8 3 0.2
32 Will Morris, Wilmington 12 27 2.3 34 0.8 16 1.3 2 0.2
34 Drew Settlemyre, Clinton Massie 22 22 1.0 33 0.7 13 0.6 10 0.5
35 Griffin Delisle, New Richmond 22 20 0.9 32 0.6 23 1.0 23 1.0
35 Austin Rolfe, East Clinton 21 18 0.9 32 0.6 11 0.5 1 0.0
35 Jackson Gregory, Georgetown 22 31 1.4 32 1.0 20 0.9 22 1.0
38 Steven Sweeney, Wilmington 17 15 0.9 31 0.5 16 0.9 1 0.1
39 Joe Glassmeyer, Felicity-Franklin 22 28 1.3 30 0.9 19 0.9 44 2.0
40 Zach Chowning, Clinton Massie 21 35 1.7 29 1.2 50 2.4 3 0.1
41 Josh Galley, Georgetown 21 36 1.7 28 1.3 22 1.0 13 0.6
42 Ian Schafer, Western Brown 22 16 0.7 27 0.6 29 1.3 1 0.0
43 Hunter Bare, Blanchester 22 12 0.5 26 0.5 11 0.5 86 3.9
44 Colton Carroll, Western Brown 22 17 0.8 25 0.7 23 1.0 0 0.0
44 Ty Crall, Western Brown 22 12 0.5 25 0.5 18 0.8 5 0.2
46 Chris Custis, Wilmington 17 15 0.9 23 0.7 20 1.2 7 0.4
47 Will Hess, New Richmond 17 21 1.2 21 1.0 23 1.4 0 0.0
47 Seth Roehm, Felicity-Franklin 20 8 0.4 21 0.4 5 0.3 0 0.0
47 Shep Lansaw, New Richmond 22 36 1.6 21 1.7 17 0.8 0 0.0
50 Liam Keller, Western Brown 18 11 0.6 20 0.6 9 0.5 1 0.1