Boys Basketball - Individual Statistics

Offensive Leaders - All Games
  NAME G AST ASTG TO A/TO STL STG BLK BLG
1 Mitchell Williamson, New Richmond 16 17 1.1 4 4.3 6 0.4 0 0.0
2 Steven Jones, Felicity-Franklin 18 7 0.4 2 3.5 2 0.1 0 0.0
3 Jonathan Lang, New Richmond 19 70 3.7 34 2.1 54 2.8 3 0.2
4 Matt Hall, East Clinton 5 2 0.4 1 2.0 5 1.0 0 0.0
4 Brent Hopkins, Blanchester 14 6 0.4 3 2.0 12 0.9 0 0.0
4 Braden Roy, Blanchester 11 6 0.5 3 2.0 3 0.3 0 0.0
7 Noah Pack, Georgetown 22 82 3.7 44 1.9 55 2.5 86 3.9
8 Shep Lansaw, New Richmond 22 36 1.6 21 1.7 17 0.8 0 0.0
9 Luke Lytle, New Richmond 7 5 0.7 3 1.7 5 0.7 0 0.0
10 Marko Anicic, Wilmington 12 26 2.2 17 1.5 6 0.5 0 0.0
11 Alex Stephen, New Richmond 16 15 0.9 10 1.5 8 0.5 3 0.2
12 Josh Taylor, Western Brown 22 92 4.2 65 1.4 56 2.5 1 0.0
13 John Ipsaro, New Richmond 9 4 0.4 3 1.3 1 0.1 1 0.1
13 Emerson Cahall, Georgetown 22 48 2.2 36 1.3 16 0.7 5 0.2
15 Jay Ashcraft, Blanchester 19 18 0.9 14 1.3 12 0.6 1 0.1
15 Josh Galley, Georgetown 21 36 1.7 28 1.3 22 1.0 13 0.6
17 Zach Chowning, Clinton Massie 21 35 1.7 29 1.2 50 2.4 3 0.1
18 Brendan Lamb, Clinton Massie 22 77 3.5 67 1.1 37 1.7 2 0.1
19 Nate Baker, Clinton Massie 13 8 0.6 7 1.1 5 0.4 7 0.5
20 Cameron Brookbank, Georgetown 22 61 2.8 55 1.1 42 1.9 4 0.2
21 Will Hess, New Richmond 17 21 1.2 21 1.0 23 1.4 0 0.0
21 Morgan Fleming, Georgetown 19 6 0.3 6 1.0 4 0.2 3 0.2
21 Brett Brooks, Wilmington 3 2 0.7 2 1.0 1 0.3 0 0.0
21 Jackson Miller, Western Brown 2 1 0.5 1 1.0 0 0.0 0 0.0
25 Jackson Gregory, Georgetown 22 31 1.4 32 1.0 20 0.9 22 1.0
26 Joe Glassmeyer, Felicity-Franklin 22 28 1.3 30 0.9 19 0.9 44 2.0
27 Tanner Creager, Blanchester 22 73 3.3 83 0.9 35 1.6 1 0.0
28 Garrett Taulbee, Felicity-Franklin 22 34 1.5 41 0.8 41 1.9 9 0.4
29 Yani Williams, Western Brown 22 14 0.6 17 0.8 19 0.9 5 0.2
30 Sam Jacobyansky, Wilmington 14 34 2.4 42 0.8 19 1.4 0 0.0
31 Will Morris, Wilmington 12 27 2.3 34 0.8 16 1.3 2 0.2
32 Justin Ackerman, New Richmond 22 42 1.9 54 0.8 25 1.1 14 0.6
33 Daulton Wolfe, Clinton Massie 19 38 2.0 50 0.8 21 1.1 1 0.1
34 Max Ernst, New Richmond 22 47 2.1 62 0.8 42 1.9 12 0.5
35 Alex Bolington, Georgetown 22 31 1.4 42 0.7 33 1.5 33 1.5
36 Ian Heeg, Blanchester 22 56 2.5 76 0.7 42 1.9 0 0.0
37 Jacksson Waialae, Blanchester 21 33 1.6 47 0.7 27 1.3 18 0.9
38 Jared Smith, East Clinton 21 39 1.9 56 0.7 41 2.0 6 0.3
39 Herwens Horgan, New Richmond 22 33 1.5 48 0.7 44 2.0 5 0.2
40 Colton Carroll, Western Brown 22 17 0.8 25 0.7 23 1.0 0 0.0
41 Zyon Tull, Western Brown 22 34 1.5 51 0.7 52 2.4 15 0.7
41 Drew Settlemyre, Clinton Massie 22 22 1.0 33 0.7 13 0.6 10 0.5
43 Chris Custis, Wilmington 17 15 0.9 23 0.7 20 1.2 7 0.4
44 Cam Coomer, Wilmington 17 37 2.2 58 0.6 21 1.2 2 0.1
45 Landon Runyon, East Clinton 16 5 0.3 8 0.6 3 0.2 0 0.0
45 Griffin Delisle, New Richmond 22 20 0.9 32 0.6 23 1.0 23 1.0
47 Griffin Laake, Clinton Massie 22 31 1.4 52 0.6 29 1.3 11 0.5
48 Austin Rutherford, Felicity-Franklin 20 25 1.3 42 0.6 22 1.1 4 0.2
49 Ian Schafer, Western Brown 22 16 0.7 27 0.6 29 1.3 1 0.0
50 Brayden Sipple, Blanchester 22 42 1.9 71 0.6 51 2.3 31 1.4