Boys Basketball - Individual Statistics

Offensive Leaders - All Games
  NAME G AST ASTG TO A/TO STL STG BLK BLG
1 Jason Griffin, Batavia 22 52 2.4 0 0.0 68 3.1 2 0.1
2 Jonathan Lang, New Richmond 19 70 3.7 34 2.1 54 2.8 3 0.2
3 Josh Taylor, Western Brown 22 92 4.2 65 1.4 56 2.5 1 0.0
4 Noah Pack, Georgetown 22 82 3.7 44 1.9 55 2.5 86 3.9
5 Zach Chowning, Clinton Massie 21 35 1.7 29 1.2 50 2.4 3 0.1
6 Zyon Tull, Western Brown 22 34 1.5 51 0.7 52 2.4 15 0.7
7 Ryan Martin, Clermont Northeastern 12 26 2.2 0 0.0 28 2.3 21 1.8
8 Brayden Sipple, Blanchester 22 42 1.9 71 0.6 51 2.3 31 1.4
9 Carson Crozier, Felicity-Franklin 22 59 2.7 106 0.6 47 2.1 4 0.2
10 Corbin Richardson, Batavia 21 55 2.6 0 0.0 44 2.1 2 0.1
11 Herwens Horgan, New Richmond 22 33 1.5 48 0.7 44 2.0 5 0.2
12 Jared Smith, East Clinton 21 39 1.9 56 0.7 41 2.0 6 0.3
13 Ian Heeg, Blanchester 22 56 2.5 76 0.7 42 1.9 0 0.0
13 Cameron Brookbank, Georgetown 22 61 2.8 55 1.1 42 1.9 4 0.2
13 Max Ernst, New Richmond 22 47 2.1 62 0.8 42 1.9 12 0.5
16 Garrett Taulbee, Felicity-Franklin 22 34 1.5 41 0.8 41 1.9 9 0.4
17 Cody Johnson, Bethel-Tate 21 39 1.9 0 0.0 39 1.9 1 0.0
18 Hunter Slusher, Goshen 20 77 3.9 0 0.0 37 1.9 0 0.0
19 Jerryd Burns, Clermont Northeastern 22 25 1.1 0 0.0 38 1.7 4 0.2
20 Brendan Lamb, Clinton Massie 22 77 3.5 67 1.1 37 1.7 2 0.1
21 Kaleb Moell, Batavia 9 5 0.6 0 0.0 15 1.7 3 0.3
22 Branson Smith, East Clinton 21 33 1.6 75 0.4 34 1.6 15 0.7
23 Josh Hice, Goshen 22 34 1.5 0 0.0 35 1.6 7 0.3
23 Tanner Creager, Blanchester 22 73 3.3 83 0.9 35 1.6 1 0.0
23 Dylan Ashcraft, Goshen 22 24 1.1 0 0.0 35 1.6 9 0.4
26 Christian Kollmorgen, Goshen 21 37 1.8 0 0.0 33 1.6 4 0.2
27 Alex Bolington, Georgetown 22 31 1.4 42 0.7 33 1.5 33 1.5
28 Loghan Kelley, Williamsburg 21 42 2.0 0 0.0 31 1.5 1 0.0
29 Blake King, Clermont Northeastern 22 27 1.2 0 0.0 31 1.4 4 0.2
29 Bryce Reece, Clermont Northeastern 22 84 3.8 0 0.0 31 1.4 6 0.3
31 Sam Jacobyansky, Wilmington 14 34 2.4 42 0.8 19 1.4 0 0.0
32 Will Hess, New Richmond 17 21 1.2 21 1.0 23 1.4 0 0.0
33 Will Morris, Wilmington 12 27 2.3 34 0.8 16 1.3 2 0.2
34 Ian Schafer, Western Brown 22 16 0.7 27 0.6 29 1.3 1 0.0
34 Griffin Laake, Clinton Massie 22 31 1.4 52 0.6 29 1.3 11 0.5
36 Jacksson Waialae, Blanchester 21 33 1.6 47 0.7 27 1.3 18 0.9
37 Bradley Moore, Goshen 22 15 0.7 0 0.0 28 1.3 13 0.6
38 Cam Coomer, Wilmington 17 37 2.2 58 0.6 21 1.2 2 0.1
39 Griffin Reinert, Bethel-Tate 22 44 2.0 0 0.0 27 1.2 2 0.1
40 Colton Stamper, Felicity-Franklin 20 46 2.3 83 0.6 24 1.2 0 0.0
41 Drew McKibben, Williamsburg 22 62 2.8 0 0.0 26 1.2 1 0.0
42 Chris Custis, Wilmington 17 15 0.9 23 0.7 20 1.2 7 0.4
43 Justin Ackerman, New Richmond 22 42 1.9 54 0.8 25 1.1 14 0.6
43 Jack Webster, Goshen 22 60 2.7 0 0.0 25 1.1 2 0.1
43 Skyler Schmidt, Clermont Northeastern 22 71 3.2 0 0.0 25 1.1 53 2.4
46 Daulton Wolfe, Clinton Massie 19 38 2.0 50 0.8 21 1.1 1 0.1
47 Austin Rutherford, Felicity-Franklin 20 25 1.3 42 0.6 22 1.1 4 0.2
48 Matt Mitchell, East Clinton 21 38 1.8 85 0.4 23 1.1 1 0.0
49 Thomas Myers, Clinton Massie 16 22 1.4 48 0.5 17 1.1 14 0.9
50 Josh Galley, Georgetown 21 36 1.7 28 1.3 22 1.0 13 0.6